W czwartek duże zachmurzenie, ale pojawią się też przejaśnienia

Autor: PAP 19 sierpnia 2021 10:13

W czwartek duże zachmurzenie, ale pojawią się też przejaśnienia W czwartek duże zachmurzenie utrzyma się w całym kraju/ fot. pixabay

W czwartek duże zachmurzenie będzie utrzymywać w całym kraju, ale pojawią się też przejaśnienia m.in. w centrum i na południu Polski. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C.

Po dość chłodnej nocy czeka nas pochmurny dzień. W czwartek duże zachmurzenie będzie przeważnie w całym kraju, choć będą pojawiać się przejaśnienia. "Bardziej w centrum i na południu kraju" - powiedział PAP meteorolog i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Za wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Nad morzem opady chwilami o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowana suma opadów miejscami do 20 mm, głównie we wschodniej i środkowej części wybrzeża.

Temperatura maksymalna od 18-20 st. C. na północy i w rejonach podgórskich do 23-24 st. C. na południowym wschodzie. W centrum będzie około 20-22 st. C.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy kraju w porywach do 60 km/h, nad morzem dość silny i silny, do 40 km/h, w porywach do 70 km/h, początkowo lokalnie do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI