Czwartek upalny i burzowy

MGW informuje, że w czwartek w ciągu dnia w Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 15 do 20 mm, w pasie od Mazur, przez Mazowsze po Małopolskę miejscami do 40 mm.

"Niemal w całym kraju będzie deszczowo i burzowo. W szeroko pojętym centrum kraju burze mogą być gwałtowne" - poinformował Folwarski.

Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na zachodzie do 29 stopni na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, w centrum wschodni, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

IMGW prognozuje w nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Początkowo miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od 11 do 16 st. C, miejscami na wschodzie i w centrum 17 st., w Tatrach 7. Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni i zachodni, jedynie na krańcach na wschodnich południowo-wschodni i południowy.

Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz w porywach do 65 km/h, lokalnie początkowo na Pomorzu do 80 km/h.