×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

W Berlinie ruszają targi "Zielony Tydzień", na których zaprezentuje się również Polska

Autor: PAP 20 stycznia 2023 08:01

W Berlinie ruszają targi "Zielony Tydzień", na których zaprezentuje się również Polska

W piątek rozpoczynają się w Berlinie targi rolno-spożywcze "Zielony Tydzień" (Internationale Gruene Woche) - po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemia koronawirusa znowu z udziałem odwiedzających. Na targach obecny będzie wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, który weźmie udział w otwarciu polskiego stoiska.

"Zielony Tydzień" to "wielkie święto, które ma ogłosić powrót całej branży" po pandemii. "W końcu Zielony Tydzień to nie byle jaka impreza, kiedyś przyciągała, 400 tys. odwiedzających. W swojej 97-letniej historii targi zostały odwołane tylko dziewięć razy. Jednak od wiosny 2020 roku zakazano wszelkich targów, konferencji, koncertów i imprez masowych (...), a Zielony Tydzień odbył się dwukrotnie bez udziału publiczności" - przypomina portal dziennika "Berliner Zeitung".

Przy okazji targów odbywa się również Światowy Szczyt Ministrów Rolnictwa, w którym udział bierze polska delegacja z wicepremierem Kowalczykiem na czele.

Na Targach w Berlinie tradycyjnie będzie polskie stoisko narodowe. Wicepremier Kowalczyk oraz ambasador RP w RFN Dariusz Pawłoś wezmą udział w jego uroczystym otwarciu. Swoje produkty będzie prezentować ponad 20 wystawców z Polski.

Polska na berlińskich targach reprezentowana będzie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, urzędy marszałkowskie województw dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego, Organizację Producentów Ryb Jesiotrowatych oraz przez kilka firm indywidualnych.

"Na stoiskach można doświadczyć, jak smakuje Polska. Każdego dnia odbywać się będą degustacje i pokazy kulinarne ze znanymi polskimi szefami kuchni" - informuje Polska Organizacja Turystyczna.

Podczas pierwszego weekendu targowego na polskim stoisku narodowym obecne będą również przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) z miejscowości Zimna Wódka w województwie opolskim, które zwyciężyły w finale VII edycji konkursu kulinarnego dla KGW pod nazwą "Bitwa Regionów", zorganizowanego w 2022 roku przez MRiRW i KOWR. Odwiedzający targi będą mieli okazję skosztować przygotowanych przez panie przysmaków.

Targi potrwają do 29 stycznia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI