W Belsku Dużym stanie pomnik prof. dr hab. Eberharda Makoszawww.jablonka.info / www.sadyogrody.pl - 09 października 2019 12:18


W centrum Belska Dużego stanie pomnik ikony sadownictwa, wybitego specjalisty z zakresu ekonomiki ogrodnictwa, sadownictwa i szkółkarstwa, prof. dr hab. Eberharda Makosza - informuje jabłonka.info.

Inicjatorami wybudowania pomnika profesora w Belsku Dużym jest Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych. Zwróciło się ono do rady gminy w Belsku Dużym o możliwość upamiętnienia ikony sadownictwa w formie pomnika, który miałby stanąć w centrum Belska Dużego.

– Braliśmy pod uwagę kilka lokalizacji dla pomnika – mówi Ryszard Woźniak, członek komitetu organizacyjnego budowy pomnika. – Uznaliśmy, że Belsk Duży jest w centrum grójecczyzny, tak mocno związanej z sadownictwem. Profesor wielokrotnie również tutaj gościł.

Według wstępnych założeń pomnik ma stanąć przy ul. Jana Kozietulskiego i być częścią przyszłego, nowo zagospodarowanego terenu centrum Belska Dużego. Komitet organizacyjny w ostatnich dniach spotkał się z rzeźbiarzem, który ma przygotować dwie propozycje pomnika.

Więcej na jablonka.info.