Uwaga! Ostrzeżenia przed ulewami i burzami z gradem

Autor: PAP 26 sierpnia 2022 15:18

Uwaga! Ostrzeżenia przed ulewami i burzami z gradem Uwaga! Ostrzeżenie na burze z gradem w południowo zachodniej Polsce. / fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed burzami z gradem, których wystąpienie jest prognozowane w piątek w południowo-zachodniej części kraju. Nadal obowiązują też ostrzeżenia przed upałami dla przeważającej części kraju.

"Uwaga! Ostrzeżenie na burze z gradem w południowo zachodniej Polsce. Dzisiaj prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 45 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad" - ostrzegło w piątek na Twitterze IMGW.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem

Z map zamieszczonych na stronach Instytutu wynika, że ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w piątek w województwie dolnośląskim, zaś ostrzeżenia pierwszego stopnia także w części województwa lubuskiego i opolskiego.

Z kolei alerty drugiego stopnia przed upałami obowiązują w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim, a także w przeważającej części województwa mazowieckiego. IMGW prognozuje tam temperaturę maksymalną w dzień od 30 do 32 st. C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17 do 19 st. C.

Zobacz: Ulewa nad Potworowem. Będą straty w produkcji papryki!

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami obowiązują w południowej części województwa mazowieckiego oraz w województwach: świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i w północnej części województwa opolskiego.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI