×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Uwaga na śnieżyce! IMGW wydał ostrzeżenia

Autor: PAP 23 grudnia 2021 16:47

Uwaga na śnieżyce! IMGW wydał ostrzeżenia IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu/ fot. shutterstock

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami, zamieciami, intensywnymi opadami śniegu i marznącego deszczu wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W nocy z czwartku na piątek spodziewane są w sześciu województwach, w pasie przebiegającym w poprzek Polski, intensywne opady śniegu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nadciąga śnieżyca

W południowej części zachodniopomorskiego, północnej części województwa lubuskiego, w województwie wielkopolskim, łódzkim i w południowo-zachodnich częściach Mazowsza oraz Lubelszczyzny prawdopodobnie spadnie 15-20 cm śniegu.

Na Podkarpaciu, a zwłaszcza w Bieszczadach, spodziewane są zamiecie i zawieje śnieżne. W powiatach krośnieńskim, jasielskim, leskim i bieszczadzkim obowiązują zarówno ostrzeżenia przed opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami.

Alerty pierwszego stopnia ze względu na opady marznącego deszczu obowiązują na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz na Śląsku i w Małopolsce oraz w województwie świętokrzyskim. Na tym obszarze rano drogi i chodniki mogą być śliskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI