Uwaga na burze z gradem i upały!

Autor: PAP 01 lipca 2022 16:02

Uwaga na burze z gradem i upały! IMGW ostrzega przed burzami z gradem i upałami/ fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem oraz upałami, które mogą występować w piątek w województwie pomorskim.

Dyżurny synoptyk IMGW prognozuje wystąpienie burz z gradem oraz upałów na terenie województwa pomorskiego. Ostrzeżenie ws. burz z gradem obowiązuje od piątku od godz. 17 do soboty do godz. 2 w nocy.

Upały i burze z gradem

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem zostało wydane dla powiatów: puckiego, chojnickiego, kościerskiego, nowodworskiego, wejherowskiego, gdańskiego, tczewskiego, starogardzkiego, malborskiego, kwidzyńskiego oraz sztumskiego, Gdyni i Gdańska. Synoptycy podają, że prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h.

Drugi stopień zagrożenia dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI