Upały w Polsce! To będzie noc tropikalna

Autor: PAP 28 czerwca 2022 09:10

Upały w Polsce! To będzie noc tropikalna Synoptyk IMGW: upalny dzień i noc tropikalna z wtorku na środę/ fot. shutterstock

We wtorek największe upały we wschodniej połowie kraju, tam również będzie tropikalna noc - wynika z prognozy pogody IMGW, którą przekazał PAP synoptyk Mateusz Barczyk.

Jak prognozuje synoptyk IMGW Mateusz Barczyk, wtorkowy poranek przyniesie przelotne opady deszczu na zachodzie kraju. Lokalnie możliwe burze, na pozostałym obszarze słonecznie zaś w pasie centralnym zachmurzenie. Rano temperatura od 26 stopni na wschodzie do 22 st. C na zachodzie - dodał.

W ciągu dnia strefa opadów będzie się powoli przemieszczać ku centrum. Na zachodzie pochmurnie, miejscami może się przejaśniać.

Upalny dzień i noc tropikalna z wtorku na środę

Prognoza synoptyczna IMGW zakłada, że w zachodniej połowie kraju temperatura wyniesie poniżej 30 stopni - maksymalnie 27 st. C, na wschodzie upał do 33 stopni.

"Wieczór w pasie centralnym z burzami, na zachodzie miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura około 26 stopni Celsjusza na zachodzie, na wschodzie miejscami 29 stopni. Na ogół będzie to 27 stopni" - wskazał synoptyk IMGW.

Dodał, że wieczorem zachmurzenie i opady mogą się nieco przemieścić na wschód.

W nocy na Pomorzu Zachodnim minimalna temperatura wyniesie 12-13 stopni Celsjusza, a na wschodzie termometry mogą wskazać aż 20 stopni Celsjusza. "To będzie noc tropikalna we wschodniej połowie kraju" - podkreślił Mateusz Barczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI