Uwaga na burze z gradem. W którym województwie?

Autor: PAP 12 sierpnia 2022 16:09

Uwaga na burze z gradem. W którym województwie? W części województwa lubelskiego prognozowane są burze, w trakcie których może spaść grad. / fot. shutterstockodą. / fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami dla północno-zachodniej Polski. Natomiast w części województwa lubelskiego prognozowane są burze, w trakcie których może spaść grad.

Alerty przed upałami IMGW wydał dla województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, oraz północnych rejonów województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Na tym terenie prognozowana jest temperatura maksymalna w dzień od 30 do 32 stopni Celsjusza, a w nocy minimalna od 14 do 17 stopni. "Prawdopodobnie ostrzeżenie będzie kontynuowane z wyższym stopniem" - ostrzega IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku do godziny 20.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem

IMGW ostrzega też przed burzami z gradem. Alerty 1 stopnia wydano dla części województwa lubelskiego. Synoptycy prognozują wystąpienia tam opadów deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywów wiatru do 65 km/h. Miejscami może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje w piątek do godziny 22.

W piątek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach wschodnich duże. W południowo-wschodniej połowie przelotne opady deszczu, a lokalnie także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna na północy kraju od 27 do 31 st. C, w strefie nadmorskiej i na pozostałym obszarze od 21 do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI