×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ukraińcy próbowali wjechać do Polski z fałszywymi certyfikatami covidowymi

Autor: PAP 28 października 2021 09:47

Ukraińcy próbowali wjechać do Polski z fałszywymi certyfikatami covidowymi Mężczyźni w wieku 43, 38 i 35 lat mieli zamiar wyjechać za granicę w celach zarobkowych. / fot. shutterstock

Trzech Ukraińców próbowało wjechać z Ukrainy do Polski z podrobionymi certyfikatami covidowymi - poinformowało ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Jak czytamy w komunikacie MSW, wydanym w środę wieczorem, 6 października trzech mężczyzn z obwodu żytomierskiego na przejściu granicznym Jagodzin (prowadzącym do przejścia Dorohusk po polskiej stronie) podczas odprawy na granicy pokazało strażnikom granicznym międzynarodowe certyfikaty szczepień z oznakami fałszerstwa. Mężczyźni w wieku 43, 38 i 35 lat mieli zamiar wyjechać za granicę w celach zarobkowych.

Podrobione dokumenty skonfiskowano i skierowano do ekspertyzy - podaje MSW.

Wobec Ukraińców wszczęto postępowanie karne z artykułu dotyczącego świadomego wykorzystania podrobionego dokumentu. Może za to im grozić ograniczenie wolności do dwóch lat. Będą musieli też zapłacić koszty sądowe i mandat w wysokości do 850 hrywien (ok. 130 złotych).

Pod koniec ubiegłego tygodnia szef MSW Denys Monastyrski poinformował, że w związku z podrabianiem certyfikatów covidowych na Ukrainie wszczęto dotychczas ok. 800 spraw karnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI