Trwa Konferencja FAO dot. bezpieczeństwa żywnościowego

Autor: PAP 10 maja 2022 12:43

Trwa Konferencja FAO dot. bezpieczeństwa żywnościowego W Łodzi trwa Regionalna Konferencja FAO dot. bezpieczeństwa żywnościowego/ fot. shutterstock

Kwestie zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i transformacji systemów rolno-spożywczych będą omawiane podczas 33. sesji Regionalnej Konferencji ONZ do spraw Wyżywienia i Rolnictwa dla Europy - podało MSZ. Gospodarzem konferencji, która rozpoczyna się we wtorek, jest Łódź.

Według komunikatu MSZ w konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele resortów rolnictwa z 50 państw z Europy i Azji Środkowej.

Regionalna Konferencja FAO dot. bezpieczeństwa żywnościowego

W otwarciu konferencji udział wezmą minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, minister rolnictwa i rozwoju wsi, wicepremier Henryk Kowalczyk, komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski a także dyrektor generalny FAO Qu Dongyu - podał resort dyplomacji.

Jak zaznaczono, wydarzenie będzie stanowiło platformę do dialogu w kwestiach transformacji systemów rolno-spożywczych w Europie i Azji Środkowej. "Uczestnicy będą także rozmawiać o łańcuchach produkcji żywności i praktycznym podejściu do przekształcania systemów rolno-spożywczych na rzecz zdrowej diety w tych rejonach. W agendzie obrad znalazł się także punkt dotyczący konsekwencji agresji rosyjskiej na Ukrainę dla bezpieczeństwa żywnościowego i rolnictwa" - podkreśla resort spraw zagranicznych.

Podczas obrad do ministrów rolnictwa i urzędników państwowych z całej Europy i Azji Środkowej dołączą przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, sektora prywatnego, partnerzy rozwojowi oraz obserwatorzy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI