×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Tragiczny wypadek przy rozwożeniu obornika

Autor: PAP 14 listopada 2022 13:14

Tragiczny wypadek przy rozwożeniu obornika Tragiczny wypadek podczas prac polowych/ fot. shutterstock

W wypadku podczas prac polowych w gminie Góra Świętej Małgorzaty śmierć na miejscu poniósł 39-letni mężczyzna. Okoliczności tego zdarzania wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

Tragiczny wypadek podczas prac polowych

"Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 39-letni mężczyzna rozwoził w sobotę obornik na polu na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty. Służby powiadomił świadek, którego zaniepokoił unieruchomiony od dłuższego czasu pojazd z włączonym silnikiem i pracującą maszyną. Kiedy podszedł do pojazdu, zobaczył ciało sąsiada przy włączonym wałku przekaźnika, pomiędzy ciągnikiem a rozrzutnikiem. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 39-latka" - przekazał w poniedziałek asp. szt. Mariusz Kowalski z komendy policji w Łęczycy.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia ma wyjaśnić postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac gospodarskich, ponieważ chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Przypomina też o zachowaniu podstawowych środków ostrożności, m.in. niepodejmowaniu prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, niedopuszczaniu do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień, nieprzewożeniu nikogo na załadowanych wozach i przyczepach. Do wypadków często dochodzi także, gdy maszyny rolnicze są naprawiane przy włączonych silnikach, a nieodpowiednio dobrana odzież powoduje wciągnięcie ręki przez ruchome części urządzenia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI