×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Tragiczna śmierć właściciela firm produkujących podłoża do uprawy pieczarek

Autor: www.katowice.wyborcza.pl 23 lutego 2021 11:16

Tragiczna śmierć właściciela firm produkujących podłoża do uprawy pieczarek Karol Kania zginął w katastrofie helikoptera; fot. unsplash.com

W nocy w okolicach Studzienic koło Pszczyny rozbił się helikopter. Nie żyje Karol Kania założyciel i właściciel jednego z największych w Europie przedsiębiorstw produkujących podłoża pod uprawę pieczarek. Zginął również pilot śmigłowca - informuje wyborcza.pl.

Do katastrofy doszło około 1 w nocy w gęstej mgle. Prywatnym helikopterem podróżowały cztery osoby. Z niewyjaśnionych przyczyn maszyna typu Bell 429 spadła na ziemię w okolicy rzeki Dokawy. Zginęły dwie osoby, które były w przedniej części śmigłowca, dwie kolejne, które podróżowały z tyłu, są ranne. Mateusz Caputa, rzecznik straży pożarnej w Pszczynie informuje, że służby otrzymały informację o wypadku po północy. Akcja służb trwała do godz. 3.

Jedną z osób, która zginęła jest Karol Kania. To założyciel i właściciel jednego z największych w Europie przedsiębiorstw produkujących podłoża pod uprawę pieczarek. W 2016 r. w rankingu najbogatszych Polaków magazynu "Forbes" zajął 63 pozycję z majątkiem 490 mln zł. Miał 80 lat. Drugą ofiarą jest 54-letni pilot śmigłowca. Ranne osoby to 47-letnia kobieta (udało nam się potwierdzić, że jest nią synowa Karola Kani) i 54-letni mężczyzna.

Całość na katowice.wyborcza.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI