Tragedia na polu. Kombajn przygniótł 30-latka

Autor: PAP 24 sierpnia 2022 15:45

Tragedia na polu. Kombajn przygniótł 30-latka Śmiertelny wypadek rolniczy, kombajn przygniótł 30-latka/ fot. shutterstock

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczynę śmiertelnego wypadku przy pracach rolniczych, do którego doszło w Przybyszowie niedaleko Sławy (Lubuskie). Przy zmianie koła w kombajnie maszyna przygniotła 30-latka – poinformowała w środę Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Tragedia miała miejsce we wtorek (23 sierpnia nr.) wieczorem. Informacja o wypadku wpłynęła do służb przed godz. 22. Na miejsce udało się pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja.

Śmiertelny wypadek rolniczy

"Niestety, 30-latek poniósł śmierć na miejscu. Z wstępnych ustaleń wynika, że kiedy na polu wymieniał koło w kombajnie, maszyna zsunęła się z lewarka i mężczyznę przygniótł heder (najbardziej wysunięty podzespół maszyny, który ścina zboże - PAP)" - powiedziała Piwowarska.

Dodała, że po oględzinach miejsca wypadku decyzją prokuratora zostanie przeprowadzana sekcja zwłok zmarłego. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa we Wschowie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI