×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

System dostaw lokalnej żywności powstał na Kujawach

Autor: PAP 04 lipca 2021 13:23

System dostaw lokalnej żywności powstał na Kujawach Kujawsko-pomorskie: powstanie system dostaw lokalnej żywności/fot. pixabay.com

Zawiązano konsorcjum, którego celem jest zbudowanie systemu dostaw certyfikowanej żywności lokalnej w regionie kujawsko-pomorskim. Dostawy w ramach pilotażu na początek w granicach Torunia, ruszą za ok. półtora roku.


W skład konsorcjum, którego liderem jest Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku koło Torunia, wchodzą samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz 18 lokalnych producentów żywności. Konsorcjum przyjęło nazwę Grupa Operacyjna Naszelokalne.pl

System dostaw lokalnej żywności

"Chodzi nie tylko o konsumencki patriotyzm, wspieranie lokalnych producentów i solidarność w ramach lokalnej społeczności, ale też postawę proekologiczną i pewność, że to, co jemy, jest zdrowe, bez zbędnych chemicznych dodatków, odpowiednie dla naszych organizmów. Jestem przekonany, że wkrótce będziemy mogli zaproponować podobne rozwiązanie mieszkańcom całego regionu" - mówił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Za ok. 9 mln zł powstaną platforma e-commerce przeznaczona do obsługi sklepu internetowego i logistyki systemu, centrum logistyczno-wystawiennicze ze stacjonarnym sklepem i kawiarnią w Przysieku oraz koncepcja funkcjonowania agencji certyfikującej, która zapewni, że żywność dostępna w naszym systemie będzie wyłącznie wysokiej jakości i wyłącznie z lokalnych źródeł.

Źródłem finansowania projektu są grant Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżet województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI