Synoptyk IMGW: we wtorek marznące opady i mgły

Autor: PAP 29 listopada 2022 14:19

Synoptyk IMGW: we wtorek marznące opady i mgły Synoptyk IMGW: we wtorek marznące opady i mgły/ fot.shutterstock.com

We wtorek w całym kraju pochmurno, tylko na południu i południowym zachodzie się rozpogodzi. Na północy i północnym wschodzie mogą wystąpić słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem oraz marznąca mżawka powodująca gołoledź - poinformowała PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.

We wtorek pochmurno, tylko ma południu i południowym zachodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na północy i północnym wschodzie mogą wystąpić słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie marznąca mżawka powodująca gołoledź.

Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. 2 stopni na przeważającym obszarze, do 6 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Tylko na południowym zachodzie i południu okresowe rozpogodzenia. W wielu miejscach będą się tworzyły mgły, okresami marznące i ograniczające widzialność do 300 metrów. Na północy i północnym wschodzie może słabo popadać śnieg bądź marznąca mżawka.

Temperatura minimalna od minus 4 stopni Celsjusza na południu, do 2 stopni nad morzem. W rejonie Karpat temperatura może spaść do minus 10 stopni.

Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI