×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Synoptyk IMGW: We wtorek marznące opady i mgły

Autor: PAP 22 listopada 2022 14:08

Synoptyk IMGW: We wtorek marznące opady i mgły We wtorek w całym kraju pochmurno, tylko na południu się rozpogodzi. / fot. shutterstock

We wtorek w całym kraju pochmurno, tylko na południu się rozpogodzi. W północno-wschodniej części kraju i na krańcach południowych będzie padał śnieg, deszcz ze śniegiem, deszcz i mżawka - poinformowała PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha.

Pogoda na popołudnie 22 listopada 

We wtorek pochmurno, a na południu rozpogodzenia. Miejscami będą utrzymywały się mgły, które będą ograniczały widzialność do 500 metrów. W północno-wschodniej części kraju i na krańcach południowych będzie padał śnieg, deszcz ze śniegiem, deszcz i mżawka. Lokalnie wystąpią opady marznące.

Dorota Pacocha poinformowała, że zostaną ogłoszone ostrzeżenia przeciw marznącym opadom, które rozpoczną się od ok. godziny 19.

Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju, ok. 3 stopni w centrum, do 8 stopni w rejonach podgórskich Karpat.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w Tatrach po południu wiatr silny, od 40 do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z południa.

Jaka będzie noc z 22 na 23 listopada? 

W nocy nadal pochmurno. Lokalnie na południu będzie się rozpogadzać. Na wschodzie i południowym zachodzie kraju wystąpią słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i mżawki. Przejściowo będą one marznące i powodujące gołoledź, więc będzie ślisko.

Od godziny 19 do 10 w środę zostaną ogłoszone ostrzeżenia na opady marznące na północnym wschodzie i częściowo w centrum kraju. Z kolei od godz. 20 do 8 rano zostaną wydane ostrzeżenia na południe Dolnego Śląska. Miejscami wystąpią także marznące mgły ograniczające widzialność do 200 metrów na obszarze południa Polski. W związku z tym zostaną wydane ostrzeżenia od godz. 17 do 9 rano.

Temperatura minimalna od -8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie Polski, ok. -1 w centrum, do 2 stopni nad morzem.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI