Synoptyk IMGW: W środę pogodnie na wschodzie, na zachodzie może padać

Autor: PAP 29 września 2021 10:02

Synoptyk IMGW: W środę pogodnie na wschodzie, na zachodzie może padać W środę we wschodniej części kraju nadal będzie sucho i pogodnie. / fot. shutterstock

W środę we wschodniej części kraju nadal będzie sucho i pogodnie. Na zachodzie będzie więcej chmur, ale deszczu spodziewamy się jedynie na zachodnich krańcach Polski - powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę rano na przeważającym obszarze Polski będzie słonecznie i bezdeszczowo. Więcej chmur pojawi się na zachodzie, jednak deszcz będzie padał jedynie przy zachodnich krańcach Polski.

"Jeżeli chodzi o pogodę, to środa będzie pewną kontynuacją dnia poprzedniego. Temperatura rano wyniesie od 4 stopni w Suwałkach, przez 8 w Warszawie i Łodzi oraz około 9-10 stopni na Śląsku do 14 stopni Celsjusza w Szczecinie. W ciągu dnia wzrośnie do maksymalnych wartości 14 stopni na północnym wschodzie, 17 w centrum oraz 20 stopni na południowym zachodzie, więc będzie podobna do tej z wtorku" - powiedziała Dąbrowska.

Będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowo-wschodnich. Jedynie nad morzem i na wschodzie w porywach może przekroczyć prędkość 40 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI