×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Synoptyk IMGW: w czwartek załamanie pogody

Autor: PAP 04 listopada 2021 10:57

Synoptyk IMGW: w czwartek załamanie pogody Czwartek będzie pochmurny / fot. shutterstock

Czwartek będzie pochmurny i wietrzny w całym kraju. Deszcz spodziewany jest na północno-zachodniej części Polski - powiedział PAP Jakub Gawron - synoptyk IMGW-PIB. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 8 do 15 stopni Celsjusza.

Według prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, w czwartek północno-zachodnia część Polski będzie znajdowała się pod wpływem deszczowego niżu. W całym kraju możliwe są porywiste wiatry, miejscami dochodzące do 70-75 km/h.

"W czwartek nad Polską dominować będzie zachmurzenie duże. Najwięcej deszczu spadnie na zachodzie i północnym zachodzie oraz na krańcach południowych kraju. Na Pomorzu, północnej części Wielkopolski i północy Ziemi Lubuskiej sumarycznie może spaść do 20-25 mm deszczu. Nieco mniejsze, bo do 15 mm deszczu, spodziewane są opady na krańcach południowych. Przed zachodem słońca temperatura maksymalna wyniesie od 8-10 stopni Celsjusza na północy, do 15 stopni na południu kraju" - powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

W ciągu dnia na terenie całego kraju zapowiadany jest wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty. W centralnej Polsce może osiągnąć do 65 km/h. Na terenach podgórskich Sudetów do 75 km/h. W wysokich partiach gór będzie wiało z prędkością 100-110 km/h.

W nocy na południowym wschodzie pojawią się większe przejaśnienia, ale na północy i zachodzie Polski nadal przeważać będzie pochmurne niebo. Na północnym zachodzie wciąż intensywne opady deszczu dochodzące do 15-20 litrów na metr kwadratowy. Prognozowana jest temperatura minimalna od 1 stopnia na terenie podgórskim Karpat, 3 stopni na południu, do 9 stopni nad morzem. Na przeważającym obszarze kraju zacznie wiać silny wiatr. W centralnej Polsce i na północy będzie osiągał do 70 km/h, a nad samym morzem do 75 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI