Synoptyk IMGW: Poniedziałek z rozpogodzeniami

Autor: PAP 20 września 2021 12:42

Synoptyk IMGW: Poniedziałek z rozpogodzeniami Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 6-8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 stopni w Warszawie, do 14-16 w głębi kraju. / fot. pixabay

W poniedziałek deszczowo będzie wzdłuż wschodniej granicy Polski. Może pokropić także na Wybrzeżu Zachodnim. W pozostałej części kraju spodziewane są przejaśnienia - powiedziała PAP Barbara Wrzesińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak powiedziała PAP Barbara Wrzesińska z IMGW, w poniedziałek mieszkańcy Polski będą mieli do czynienia z kontynuacją niedzielnej pogody. Deszcz będzie padał na wschodzie i w części północnej kraju.

"Tak jak w niedzielę, w poniedziałek najwięcej chmur z opadami deszczu zobaczymy na wschodzie. Mówimy tu o słabych opadach, które patrząc na mapę, ułożą się praktycznie wzdłuż wschodniej granicy państwa. W Warszawie nie powinno padać. Przelotny deszcz może pojawić się na Zachodnim Wybrzeżu. Na pozostałym obszarze kraju pochmurno z przejaśnieniami, jednak bez opadów. W centrum spodziewamy się rozpogodzeń" - powiedziała Wrzesińska.

Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 6-8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 stopni w Warszawie, do 14-16 w głębi kraju. Najcieplej będzie w okolicach Szczecina i na Dolnym Śląsku. Z kierunków północnych będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI