×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Synoptyk IMGW: Czwartek wietrzny i deszczowy

Autor: PAP 04 listopada 2021 14:54

Synoptyk IMGW: Czwartek wietrzny i deszczowy Czwartek w północno-zachodniej połowie kraju będzie deszczowy i bardzo wietrzny. / fot. shutterstock

Czwartek w północno-zachodniej połowie kraju będzie deszczowy i bardzo wietrzny. Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW - PIB, dla części województw zostaną wydane ostrzeżenia przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu.

Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek z południowego zachodu na północny wschód przemieszcza się strefa opadów. Na północy kraju, lokalnie, w ciągu 24 godzin na metr kwadratowy może spaść do 40 litrów deszczu.

"Dzisiaj, szczególnie na północno-zachodniej połowie kraju będzie dużo chmur. Na tym obszarze prognozujemy opady deszczu, chwilami intensywne, zwłaszcza na obszarze województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Dla tych regionów będą wydane ostrzeżenia przed intensywnymi opadami. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 10 stopni w centrum, do 14 na Górnym Śląsku i w Małopolsce" - powiedziała Dąbrowska.

W ciągu dnia zacznie wzrastać siła wiatru, który stanie się porywisty. Wydano już ostrzeżenia dla części województwa opolskiego i dolnośląskiego, gdzie porywy wiatru mogą osiągać 80 km/h. Wraz z przesuwaniem się strefy opadów, zapowiadane są kolejne ostrzeżenia pogodowe. Nad ranem w czwartek ostrzeżenie przed silnym wiatrem osiągającym od 70 do 90 km/h może być wydane dla północy województwa podlaskiego.

W nocy z czwartku na piątek północno-zachodnia połowa kraju będzie z opadami deszczu i zachmurzeniem dużym, przy czym w województwach północnych opady będą intensywne. W nocy temperatura spadnie od 5-6 stopni Celsjusza na wschodzie i 7-8 stopni na pozostałym obszarze kraju. W rejonach podgórskich prognozowana jest temperatura od 1 do 4 stopni. Na południu kraju wiatr będzie umiarkowany. Na pozostałym umiarkowany i dość silny, porywisty. Lokalnie porywy wiatru mogą osiągać 90 km/h. W Sudetach może spaść deszcz ze śniegiem, a w wyższych partiach gór, śnieg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI