Sylwester będzie pochmurny i deszczowy

Autor: PAP 31 grudnia 2021 09:38

Sylwester będzie pochmurny i deszczowy W sylwestrowy poranek będą duże zachmurzenia i opady deszczu / fot. pixabay

W sylwestrowy poranek prognozujemy duże zachmurzenia i opady deszczu w całym kraju. Temperatura o tej porze dnia na przeważającym obszarze kraju nie powinna przekroczyć 10 st. C., najzimniej będzie w Karpatach, gdzie termometry wskażą 1 stopień Celsjusza - powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

W południe - według prognozy IMGW - będzie wiał silny wiatr, "który na Wybrzeżu i w Karpatach w porywach osiągnie do 75 km/h, zaś w Sudetach prędkość wiatru może wynieść nawet 100 km/h". "Lokalnie na Pomorzu Zachodnim może spaść do 10 milimetrów deszczu. Nieco więcej w Bieszczadach - do 11 milimetrów. Temperatura na wschodzie sięgnie 4 st. C, zaś na południowym zachodzie do 12 stopni" - dodała synoptyk.

Pogoda na Sylwestra

IMGW prognozuje, że po południu temperatura będzie się wahać "od 4 st. C na wschodzie do 12 stopni na południowym zachodzie".

Wieczorem w sylwestra będzie pochmurnie. "Przejaśnienia możliwe w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Podkarpaciu" - przekazała synoptyk IMGW. Dodała, że "temperatura podobna w stosunku do tego, jak kształtowała się w ciągu dnia".

"W noc sylwestrową prognozujemy przejaśnienia na południu kraju. Opady deszczu, które pojawią się po północy nie powinny być silne. Temperatura na przeważającym obszarze nie przekroczy 10 stopni Celsjusza" - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Synoptyk dodała, że "ze względu na roztopy poziom wody w rzekach może się nieco podwyższyć".

Na sylwestra IMGW wydało ostrzeżenia o roztopach, które obejmą obszary podgórskie, Górnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia, kotlin: Jeleniogórskiej i Kłodzkiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI