Świętokrzyskie: Zarzuty dla obywatela Ukrainy, który okradł swojego pracodawcę

Autor: PAP 19 marca 2021 11:41

Świętokrzyskie: Zarzuty dla obywatela Ukrainy, który okradł swojego pracodawcę Zarzut kradzieży usłyszał 33-letni obywatel Ukrainy. /fot. shutterstock.com

Zarzut kradzieży usłyszał 33-letni obywatel Ukrainy. W styczniu ukradł wartą ponad 1100 złotych spawarkę mieszkańcowi gminy Piekoszów. Łup zabrał i wyjechał do Wielkopolski. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia - poinformowała w piątek kielecka policja.

Pod koniec stycznia tego roku do Komisariatu Policji w Chęcinach zgłosił się mieszkaniec gminy Piekoszów. Poinformował o kradzieży spawarki, wartej 1170 złotych. Zgłaszający podejrzewał, że mógł tego dokonać Ukrainiec, którego na jakiś czas zatrudnił i zagwarantował mu mieszkanie.

"Sam fakt, że cudzoziemiec nie ma w Polsce stałego miejsca pobytu, nie zniechęcił funkcjonariuszy. Wpadli oni na trop, że podejrzewany 33-latek najprawdopodobniej wyjechał na teren województwa wielkopolskiego. Wszystko wskazywało, że prawdopodobnie pracuje w Poznaniu. Policjanci z Chęcin nawiązali współpracę z mundurowymi z tego miasta i przekazali im swoje ustalenia" - powiedział PAP mł. asp. Karol Macek z kieleckiej policji.

W czwartek 33-latek został zatrzymany w Wielkopolsce, stróże prawa odzyskali spawarkę.

Nieuczciwy pracownik już usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI