×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Świętokrzyskie: Pożar w gospodarstwie ogrodniczym. Spłonął dorobek życia

Autor: www.sadyogrody.pl/Echo Dnia 14 marca 2021 18:49

Świętokrzyskie: Pożar w gospodarstwie ogrodniczym. Spłonął dorobek życia Straty wyceniane są na kilkanaście tysięcy złotych/fot. Facebook OSP Brzegi

- W czwartek, 11 marca około godziny 3 w nocy, w gospodarstwie warzywniczym w Nowych Kotlic, w gminie Sobków (świętokrzyskie) wybuchł pożar. Ogień strawił dwa drewniane tunele ogrodnicze, niezliczoną ilość sadzonek, nasion, doniczek, narzędzi i wszystkiego co jest niezbędne do upraw - informuje Echo Dnia.

W gospodarstwie pani Anny i pana Stanisława Maruszewskich ogień strawił dwa tunele ogrodnicze o wymiarach 30 na 7 metrów, sadzonki kwiatów, ziół, warzyw takich jak pomidory, a także nasiona, doniczki, skrzynki, systemy nawadniania, nawozy, ziemię, piłę motorową oraz wiele innych niezbędnych narzędzi do prowadzenia gospodarstwa. Był to dorobek życia właścicieli.

W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę tunelu i kupno podstawowych narzędzi dla poszkodowanego gospodarstwa.

- Straty wyceniane są na kilkanaście tysięcy złotych. Przyczyny pożaru nie są znane. Mimo szybkiej akcji 4 zastępów strażaków, wszystko doszczętnie spłonęło, a rolnicy pozostali z niczym – podaje regionalny portal Echo Dnia. 

 

Więcej na Echo Dnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI