Świętokrzyskie: Pożar budynku gospodarczego w powiecie pińczowskim – spłonęły maszyny rolnicze

Autor: PAP 04 września 2020 10:28

Świętokrzyskie: Pożar budynku gospodarczego w powiecie pińczowskim – spłonęły maszyny rolnicze Do pożaru doszło w powiecie pińczowskim (Świętokrzyskie)/ fot. shutterstock

Maszyny rolnicze m.in. prasa do prasowania słomy i kosiarki spłonęły w pożarze, do którego doszło w powiecie pińczowskim (Świętokrzyskie). Straty oszacowano na około 250 tys. zł, a prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Przez cztery godziny strażacy walczyli z pożarem budynku gospodarczego w miejscowości Wola Zagojska Dolna w powiecie pińczowskim. Do zdarzenia doszło około godz. 3.

"Pożar objął powierzchnię 112 mkw. Spaleniu uległa część pokrycia dachowego, maszyny rolnicze m.in. prasowarka do słomy, trzy kosiarki do trawy, sadzarka do czosnku, jak również motorower, silniki siłowe i spawarki" - powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Kielcach.

Właściciel straty oszacował na około 250 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI