×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Święto owoców i warzyw. Podziękowania dla producentów za plony

Autor: www.sadyogrody.pl 21 października 2022 13:39

Święto owoców i warzyw. Podziękowania dla producentów za plony Życzenia dietetyków dla plantatorów - dziś Światowy Dzień Owoców i Warzyw

21 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla producentów składają dietetycy, pracownicy Zakładu Żywienia Człowieka, Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, studenckie Koło Naukowe Żywienia Człowieka. Święto jest okazją by przypomnieć, że warzywa i owoce powinny stanowić połowę każdego naszego posiłku, są zatem podstawą odżywiania.

W imieniu producentów i przetwórców za życzenia podziękował ogrodniczy Core Team. W prezencie dla wszystkich miłośników i promotorów owoców i warzyw oddana została specjalna strona, na której co miesiąc publikowane są wyniki monitoringu konsumpcji kilkudziesięciu gatunków owoców i warzyw. Badania dla sektora realizuje Kantar, wyniki dostępne są na stronie WczorajNaTalerzu.pl.

Światowy Dzień Owoców i warzyw 2022

- W imieniu redakcji i czytelników Dietetycy.org.pl składam serdeczne życzenia wszystkim krajowym producentom i przetwórcom warzyw i owoców. Jako dietetycy rozumiemy potrzebę edukacji żywieniowej społeczeństwa na temat zdrowych wyborów w diecie. A takimi właśnie są polskie warzywa i owoce. Warto wiele mówić o jakości rodzimego jedzenia i wkładzie polskiego rolnictwa i sadownictwa w dbanie o zdrowie Polaków. Warto mówić nie tylko z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Niech Wasza praca owocuje z każdym rokiem bardziej – życzenia przesłała dr Justyna Bylinowska, redaktor naczelna portalu dla dietetyków.

- Producenci i przetwórcy dostarczają nam „cudownych lekarstw” - warzyw i owoców. Wspólnie podejmujemy wyzwania edukacji żywieniowej, tak by żywność stała się skutecznym i powszechnym lekarstwem dla nas wszystkich. Jako Redakcja czasopisma Food Forum, a także w imieniu naszych czytelników – dietetyków i osób zainteresowanych zdrowym żywieniem – w Światowy Dzień Owoców i Warzyw – DZIĘKUJEMY – i życzymy Państwu samych sukcesów w realizacji wspólnej misji.
W dniu Światowego Dnia Owoców i Warzyw studenci koła naukowego działającego przy Zakładzie Żywienia Człowieka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, we współpracy z producentami owoców i warzyw, zorganizowali warsztaty dla dzieci promujące spożycie tych niezwykle ważnych produktów.

- Warzywa i owoce to nieodzowny element zdrowej diety. Ich spożycie w Polsce jest wciąż zbyt niskie. Wspólne działania przedstawicieli nauki, dietetyków oraz producentów doprowadzą do zmiany tej sytuacji. Życzymy sobie wspólnie sukcesu w osiągnięciu tego celu. Wszystkich zapraszamy na Konferencję Naukową z cyklu Warszawskie Dni Nauki o Żywieniu Człowieka zatytułowaną „Warzywa i owoce w żywieniu zdrowego i chorego człowieka”, która odbędzie się dnia 18 listopada 2022 roku. Dziękujemy za wsparcie tego projektu – podpisali pracownicy Zakładu Żywienia Człowieka i studenci SKN Żywienia Człowieka.

- Jeszcze więcej sukcesów, energii i pomyślności w ich osiąganiu a także chętnych oraz rzetelnych do współpracy ludzi. Siła jest w prężnych staraniach - oby tak dalej! – życzy Milena Nosek - dietetyk kliniczny, psychodietetyk, z tytułem lidera w dziedzinie psychodietetyki przyznanym niedawno przez kapitułę XV edycji konkursu Polish Business Woman Awards - autorka książki „Nie czas na wymówki - zdrowe odżywianie dla zabieganych”, absolwentka dietetyki klinicznej WUM i dietetyk tancerzy.

Wyjątkowe życzenia przesłała branży Monika Stromkie-Złomaniec, dietetyk kliniczny, ekspert programów i projektów poprawiających nawyki żywieniowe Polaków. Autorka wielu artykułów z zakresu zdrowego odżywiania, współautorka książek.

Zobacz także:

Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Życzymy plantatorom godziwych cen!

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI