×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Życzymy plantatorom godziwych cen!

Autor: www.sadyogrody.pl 20 października 2022 15:45

Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Życzymy plantatorom godziwych cen! 21 października przypada Świwtowy Dzień Owoców i Warzyw/ fot. shutterstock

21 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji życzymy wszystkim producentom, sadownikom większej integracji, nowych kanałów sprzedaży, korzystnych cen i zysków za pracę i trud włożony w produkcję owoców i warzyw.

21 października - święto owoców i warzyw

Dla producentów owoców i warzyw obecne czasy nie są łatwe. W branży panuje zły nastrój i niepewność związana z opłacalnością produkcji, przez ogromny wzrost kosztów w całym ogrodnictwie i sadownictwie.

Producentów dobijają rosnące ceny energii, środków do produkcji, głównie nawozów ale i transportu. Do tego dochodzą problemy z brakiem dostępności siły roboczej w sektorze owocowo-warzywnym. I niepewność odnośnie rynków zbytu.

 Mamy nadzieję, że wkrótce podjęte zostaną działania stabilizujące sytuację w naszej branży. Przedstawiciele polskich organizacji połączyli siły, aby promować codzienne spożycie owoców i warzyw.

Zwiększyć spożycie polskich owoców i warzyw

Wiemy, że warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy. Są one zdrowe i  niezbędne w każdym posiłku. Upowszechnienie talerza pełnego warzyw i owoców oraz integracja wokół tej idei całego środowiska, to najważniejsze zadanie liderów organizacji branżowych.

Pandemia Covid-19 pokazała, że Polacy korelują wyższą odporność organizmu z większym spożyciem warzyw i owoców. Świeże warzywa i owoce szybko znikały z półek sklepowych. Warto, aby ten trend utrzymywał się na stałe. Dlatego tak ważnym wydarzeniem jest Światowy Dzień Warzyw i Owoców.

Owoce i warzywa powinniśmy zpożywać jak najczęściej, i w jak największych ilościach.

Redakcja sadyogrody.pl składa najlepsze życzenia wszystkim producentom owoców i warzyw. Życzymy Wam zysków za wyprodukowane owoce i warzywa!

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI