×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Susza we Francji. Władze ogłaszają stan wyjątkowy

Autor: PAP 22 lutego 2023 14:43

Susza we Francji. Władze ogłaszają stan wyjątkowy Susza we Francji. Władze ogłaszają stan wyjątkowy/ fot.pixabay.com

Francuski minister transformacji ekologicznej i spójności terytorialnej ogłosił wprowadzenie stanu wyjątkowego w związku z bezprecedensową suszą. Francja nie zanotowała od miesiąca opadów przekraczających 1 mm.

Minister Christophe Béchu ogłosił restrykcje w reakcji na brak znaczących opadów od miesiąca; od 21 stycznia do 21 lutego każdego dnia opady nie przekraczały 1 mm. Jak powiedział minister na antenie Franceinfo, "ta zima jest najbardziej suchą od 1959 roku".

Rekordowa susza we Francji

Jak podaje serwis Météo-France, pomimo fali opadów, która ma nadejść jeszcze w środę, "luty 2023 r. powinien zakończyć się deficytem opadów atmosferycznych wynoszącym ponad 50 proc.". "Oprócz braku deszczu od 12 miesięcy temperatura we Francji wynosi więcej niż norma" - dodaje Météo-France. Jest to bezprecedensowy okres ciepła od początku pomiarów w 1947 roku.

Christophe Béchu zapowiedział posiedzenie komitetu odpowiedzialnego za zapobieganie klęsce suszy, a także zebranie prefektów wszystkich części Francji. Restrykcje, które mają zapobiec klęsce żywiołowej w lecie, będą obowiązywać od marca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI