×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Stowarzyszenie Freshfel ma plan na zwiększenie konsumpcji owoców i warzyw

Autor: sadyogrody.pl/www.fruitnet.com 14 grudnia 2018 13:06

Stowarzyszenie Freshfel ma plan na zwiększenie konsumpcji owoców i warzyw fot. shutterstock

Propozycje obejmują 44 indywidualne działania mające na celu stymulowanie popytu na świeże owoce i warzywa w całej Europie - podaje serwis Fruitnet.com.

Jak donosi serwis Fruitnet, stowarzyszenie przemysłu świeżych owoców Freshfel Europe przedstawiło swój plan, zachęcający konsumentów na rynkach europejskich do spożywania większej ilości owoców i warzyw. Plan składa się z zestawu propozycji uzgodnionych przez ponad 200 członków stowarzyszeń i organizacji,  dla zainteresowanych podmiotów z branży w sektorze publicznym i prywatnym.

W komunikacie "Stymulowanie spożycia świeżych owoców i warzyw dla zdrowszych konsumentów europejskich" przedstawiono szereg zaleceń dotyczących sposobów zwiększenia sprzedaży świeżych produktów wraz z najlepszymi praktykami w pięciu obszarach działania.

Plan dzieli się na dwie części: dokumentu ramowego, w którym obecne są aktualne poziomy spożycia owoców i warzyw w Europie; oraz z zestawu zaleceń opartych na 44 indywidualnych punktach - wraz z przykładami najlepszych praktyk - mających na celu stymulację spożycia świeżych owoców i warzyw.

Delegat generalny Freshfel Europe, Philippe Binard, skomentował: "Jest to pierwszy wszechstronny przegląd działań, które mogą stymulować spożycie świeżych owoców i warzyw. Dziś w całej Europie poziom dziennej konsumpcji jest znacznie niższy od minimum zalecanego przez Światową Organizację Zdrowia, to musi się zmienić".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI