×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Środa ciepła. Noc deszczowa prawie w całym kraju

Autor: PAP 11 stycznia 2023 09:38

Środa ciepła. Noc deszczowa prawie w całym kraju W środę w ciągu dnia od zachodu zacznie wkraczać do Polski kolejna strefa opadów. / fot. shutterstock

Środa będzie kolejnym ciepłym dniem z temperaturą na plusie. W ciągu dnia od zachodu, jak powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Folwarski, zacznie wkraczać do Polski kolejna strefa opadów. Noc już z deszczem w niemal całym kraju.

Pogoda na środę 11 stycznia 2023

W środę w ciągu dnia od zachodu zacznie wkraczać do Polski kolejna strefa opadów. "W pasie centralnym - od północnego wschodu przez centrum po Opolszczyznę - będzie ich najmniej, powinny się pojawić dopiero pod wieczór" - powiedział Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Nadal będzie ciepło. Do 6-7 stopni Celsjusza na zachodzie. Najchłodniej na Suwalszczyźnie. Tam w okolicach 1 stopnia na plusie.

"Zacznie się wzmagać wiatr. On będzie jeszcze na ogół słaby i umiarkowany, ale od zachodu już porywisty. Te porywy mogą dochodzić do 55 km/h. Wiatr będzie wiać z południa i południowego wschodu" - przekazał Folwarski.

Jaka będzie noc z 11 na 12 stycznia 2023?

W nocy ze środy na czwartek opadów, głównie deszczu, należy spodziewać się już niemal w całym kraju. Deszcz silniej popada na południowym zachodzie. Najmniej będzie go na krańcach południowo-wschodnich. Jedynie na południu kraju, w Karpatach, rejonie podgórskim Karpat możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

"Noc już cieplejsza. Choć jeszcze na południowym wschodzie, gdzie tych opadów będzie najmniej, a przejaśnień najwięcej, ta temperatura spadnie do ok. 0 stopni, może 1 stopnia. Im dalej na zachód tym będzie cieplej. Na zachodzie nawet do 4 stopni Celsjusza na plusie" - powiedział synoptyk IMGW.

Wiatr nieco osłabnie. Na północy i krańcach zachodnich może być jeszcze chwilami umiarkowany i porywisty. Wiać będzie z południowego zachodu i południa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI