×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sprzedaż zagranicznych nasion roślin zakazana na Amazonie w USA

Autor: PAP 07 września 2020 15:17

Sprzedaż  zagranicznych nasion roślin zakazana na Amazonie w USA Amazon zakazał sprzedaży zagranicznych nasion roślin w swoim sklepie internetowym w Stanach Zjednoczonych/ fot. shutterstock

Amazon zakazał sprzedaży zagranicznych nasion roślin w swoim sklepie internetowym w Stanach Zjednoczonych. Decyzja koncernu wynika z doniesień o podejrzanych, niezamawianych przesyłkach z Chin zawierających nieznane nasiona roślinne.

Według dziennika "Wall Street Journal" zakaz sprzedaży zagranicznych nasion ma zacząć obowiązywać na amerykańskim Amazonie od czwartku.

Koncern zmienił zasady obrotu na swojej platformie po serii opisanych przez media przypadków, w których kupujący w ponad 27 stanach zgłosili otrzymanie niezamawianych paczek zawierających nieznane im nasiona roślin. Na przesyłkach znajdowały się w przeważającej mierze chińskie stemple pocztowe.

Amerykańska administracja odpowiedzialna za nadzór nad sektorem rolnictwa, jak i wydział ministerstwa bezpieczeństwa wewnętrznego ds. celnych poinstruowały mieszkańców USA, aby nie sadzili tajemniczych nasion. Przedstawiciele władz zgłaszają się do osób, które otrzymały tego rodzaju przesyłki celem ich pobrania do testów laboratoryjnych, gdyż według urzędników nieznane nasiona roślin mogą stanowić ryzyko biologiczne dla amerykańskiego rolnictwa i środowiska. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI