Sobota z upałami, deszczem i burzami

Autor: PAP 20 sierpnia 2022 09:00

Sobota z upałami, deszczem i burzami Na przeważającej części kraju wystąpią burze i będzie przelotnie padało / fot. shutterstock

W sobotę będzie ciepło, a na wschodzie gorąco do 31 stopni Celsjusza. Na przeważającej części kraju wystąpią jednak burze i będzie przelotnie padało – poinformowała PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha.

W sobotę na wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm, lokalnie na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 50 mm.

Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na zachodzie do 31 stopni na wschodzie, chłodniej miejscami nad morzem od 20 do 23 stopni.

Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 80 km/h, lokalnie możliwe porywy do 1000 km/h.

Pogoda w nocy z soboty na niedzielę 

W nocy z soboty na niedzielę na krańcach wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm.

Temperatura minimalna od 15 stopni na północnym wschodzie do 20 stopni w centrum kraju.

Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, północno-zachodni, w centrum i na wschodzie zmienny z przewagą południowo-wschodniego. W czasie burz porywy do 90 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI