×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sobota pochmurna. W nocy temperatury poniżej zera

Autor: PAP 04 marca 2023 08:02

Sobota pochmurna. W nocy temperatury poniżej zera Sobota generalnie pochmurna, ale na północy i północnym zachodzie oraz w centrum mogą pojawiać się przejaśnienia. / fot. shutterstock

Sobota będzie pochmurna i stosunkowo ciepła. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, po przejściu nad Polską frontu, w nocy temperatury w całej Polsce spadną poniżej zera.

Sobota pochmurna i ciepła

Jak przekazała Ewa Łapińska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę nad Polską od północnego zachodu na południowy wschód będzie przemieszczał się front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

"Sobota generalnie pochmurna, ale na północy i północnym zachodzie oraz w centrum mogą pojawiać się przejaśnienia. W całym kraju możliwe niezbyt intensywne przelotne opady wszystkiego, od deszczu przez deszcz ze śniegiem po śnieg. Na północnym wschodzie głównie będzie padał śnieg, a na południu deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna będzie bardzo wyrównana i wyniesie od minus 1 stopnia na Suwalszczyźnie do plus 3-4 na przeważającym obszarze kraj. Wiatr północny i północno zachodni, nad morzem w porywach może osiągać prędkość do 70-75, w głębi kraju do około 50 km/h" - powiedziała Ewa Łapińska z IMGW-PIB.

Mroźna noc z 4 ma 5 marca 

W nocy nadal pochmurno, ale synoptycy IMGW-PIB spodziewają się większej ilości przejaśnień. Temperatura minimalna wyniesie od 6 w Lublinie, minus 4 w centrum Polski, minus 3 w Suwałkach, do minus 1 stopnia Zielona Góra. W rejonach podgórskich możliwe są spadki temperatur do minus 10. Miejscami możliwe są opady śniegu. W południowej Polsce, lokalnie spadnie do 2 cm białego puchu. Na północy Polski prognozowane są niemal symboliczne, przelotne opady śniegu. Wiatr porywisty, dochodzący nad morzem do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI