Sobota na przeważającym obszarze kraju będzie raczej chłodna - przekazała Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.

"Prawie z całym kraju pochmurno. Tylko na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim oraz południowym wschodzie więcej słońca. Na południowej połowie Polski deszczowo, a lokalnie możliwe są także burze. Temperatura maksymalna wyniesie 17 stopni Celsjusza w opadach deszczu na Dolnym Śląsku, 18-20 w centrum i 22-24 na północy, do 28 stopni na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, na zachodzie północny" - powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Noc pogodna na północnym zachodzie i Wybrzeżu. Na pozostałym obszarze kraju dużo chmur z opadami deszczu. Najwięcej opadów na południu i w centrum, gdzie miejscami może spaść do 40-50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na krańcach wschodnich niewykluczone są lokalne burze. Temperatura minimalna od 12-13 stopni na Pomorzu Zachodnim i w rejonach podgórskich do 17 stopni na południowym wschodzie.