×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sobota ciepła i pogodna. Na południu nawet 19 st. C

Autor: PAP 30 października 2021 09:52

Sobota ciepła i pogodna. Na południu nawet 19 st. C W sobotę na południu Polski termometry mogą wskazać do 19 stopni Celsjusza / fot. shutterstock

W sobotę na południu Polski termometry mogą wskazać do 19 stopni Celsjusza - powiedział PAP Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB. Za sprawą ciepłego wiatru fenowego, w nocy na terenach podgórskich temperatura wyniesie od 8 do 11 stopni.

Według prognozy przygotowanej dla PAP przez Jakuba Gawrona z Państwowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę w całym kraju, za sprawą wyżu mającego swoje centrum w Rumunii, będzie pogodnie i ciepło.

"Sobota będzie pogodna i bez opadów. Nieco więcej chmur może być na północnym zachodzie, jednak mówimy tu o zachmurzeniu umiarkowanym z dużą ilością słońca. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 13-16 stopni Celsjusza na północy do 17-19 stopni na południu kraju. W ciągu dnia wiatr zacznie się wzmagać i będzie umiarkowany, miejscami dość silny, osiągający w porywach do 45-50 km/h. Wyjątkiem będzie Kotlina Kłodzka i południowa część województwa opolskiego, gdzie wiatr może w porywach dochodzić do 80 km/h" - wyjaśnia Gawron.

Sobotnia noc nadal pogodna. Wiejący w dzień wiatr utrzyma się w nocy. Miejscami będzie dochodził do 50, a w Kotlinie Kłodzkiej i na południu Opolszczyzny do 80 km/h. Temperatura spadnie do miejscami 2 stopni C. na południu i 7-8 stopni C. na północnym zachodzie. Lokalnie, w miejscu oddziaływaniu wiatru fenowego w rejonach podgórskich, termometry wskażą od 8 do 11 stopni C.

Ładna pogoda utrzyma się do niedzieli, gdy nad kraj od zachodu zacznie nasuwać się niż. W poniedziałek, w godzinach popołudniowych, na krańcach zachodnich Polski może spaść deszcz. We wschodniej połowie kraju pogodnie i słonecznie ma być do końca dnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI