×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sobota bez większych opadów śniegu. Jakie spadki temperatur?

Autor: PAP 17 grudnia 2022 10:13

Sobota bez większych opadów śniegu. Jakie spadki temperatur? Jaka pogoda czeka nas w sobotę 17 grudnia?/ fot. unsplash

W sobotę nad północną częścią Polski zacznie rozbudowywać się układ wyżowy. Napływać będzie potwietrze pochodzenia arktycznego - powiedziała PAP Ilona Bazyluk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Jak przekazała Ilona Bazyluk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę niż i towarzysząca mu strefa opadów śniegu będzie aktywny głównie w południowo-wschodniej części kraju. Od północy rozbudowywać się będzie wyż, który sprowadzi rozpogodzenia i masy powietrza pochodzenia arktycznego.

Jaka pogoda w sobotę 17 grudnia?

"W sobotę na północy kraju nie powinno już padać, lub będą to bardzo słabe opady śniegu. Na południowej połowie kraju prognozowane są opady śniegu, zwłaszcza na południowym wschodzie, które mogą dać do około 5 cm pokrywy śnieżnej. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od minus 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, minus 4 w centrum, do 1 stopnia na plusie w rejonie Helu. Wiatr będzie na ogół słaby, tylko na południu umiarkowany i porywisty, wywołujący zawieje i zamiecie śnieżne" - powiedziała Ilona Bazyluk.

W nocy na przeważającym obszarze kraju pogodnie i bez opadów. Tylko na południowym wschodzie mogą pojawić się zanikające opady śniegu, które w sumie dadzą do 2 centymetrów świeżego śniegu. Na zachodniej połowie kraju możliwe są liczne, marznące i gęste mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od minus 17 na wschodzie i nawet minus 20 w kotlinach górskich, w centrum około minus 12, do minus 3 stopni nad morzem. Wiatr słaby, tylko nad morzem i w górach umiarkowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI