Sobota bez gwałtownych burz z gradem

Autor: PAP 11 czerwca 2022 09:21

Sobota bez gwałtownych burz z gradem Na południowym wschodzie możliwe jeszcze burze/ fot. shutterstock

W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane niemal w całym kraju. Na południowym wschodzie możliwe jeszcze burze, ale ze słabymi opadami deszczu – powiedziała PAP synoptyk IMGW Dorota Pacocha.

Jak przekazała PAP Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, sobota pogodowo będzie już spokojniejsza, bez gwałtownych burz, w tym tych z gradem i silnymi porywami wiatru.

Możliwe przelotne opady deszczu

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie i krańcach północno-zachodnich okresami duże. "Wystąpią tam słabe, przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie możliwe jeszcze burze, ale deszczu w tych burzach spadnie maksymalnie 10 mm" - powiedziała synoptyk IMGW.

Temperatura w kraju wzrośnie do 20-25 stopni Celsjusza. "Na Dolnym Śląsku ma być najcieplej, miejscami do 26 stopni. Nieznacznie chłodniej nad morzem i w obszarach podgórskich. Tam ok. 17-19 stopni" - podała Pacocha.

Wiatr będzie słaby, północno-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę spodziewana jest kontynuacja tej spokojniejszej pogody. Lokalnie mogą tworzyć się mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI