Sobota będzie pogodna i bez deszczu

Autor: PAP 02 października 2021 09:47

Sobota będzie pogodna i bez deszczu Sobota w całym kraju zapowiada się na pogodny i bezdeszczowy dzień/ fot. shutterstock.com

Sobota w całym kraju zapowiada się na pogodny i bezdeszczowy dzień - powiedziała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Termometry w ciągu dnia wskażą maksymalnie od 14 do 20 stopni Celsjusza.

Jak powiedziała synoptyk Ewa Łapińska z IMGW, sobota będzie ładnym dniem w całym kraju. Na północy i wschodzie Polski w ciągu dnia pojawi się nieco chmur, jednak zdaniem meteorologów, będzie się przez nie przebijać słońce. W sobotę rano temperatura wyniesie od 6 do 9 stopni Celsjusza i z każdą godziną będzie rosła.

"Ogólnie sobota zapowiada się bardzo ładnie. Rano miejscowo mogą się jeszcze utrzymywać lokalnie mgły. Nieco chmur pojawi się na północnej połowie Polski i na wschodzie. Na południu kraju będzie słonecznie i ciepło. W ciągu dnia temperatura maksymalnie wyniesie 13-14 stopni na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 17-18 stopni nad morzem i na Podkarpaciu, 19 stopni w centrum i 20 stopni Celsjusza na południowym zachodzie" - powiedziała Łapińska.

W nocy z soboty na niedzielę nadal będzie pogodnie, z niewielkim zachmurzeniem i bez opadów deszczu. Temperatura po zachodzie słońca spadnie do 6-7 stopni na wschodzie i około 12 stopni Celsjusza na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany. Przy zbiornikach wodnych i w zagłębieniach terenu mogą pojawić się lokalne, przejściowe zamglenia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI