Śnieg w małopolskim i lubuskim, deszcz w warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim

Autor: PAP 15 grudnia 2020 09:05

Śnieg w małopolskim i lubuskim, deszcz w warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim Śnieg pada w województwach małopolskim i lubelskim/ fot. pixabay

Uwaga na śnieg w małopolskim i lubuskim – ostrzega we wtorek rano kierowców Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Marznący deszcz może utrudnić jazdę w warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim.

Śnieg pada w województwach małopolskim i lubelskim. Deszcze i marznące mżawki są spodziewane w na Warmii i Mazurach, a także w świętokrzyskim. Jednak - jak podkreśla GDDKiA - wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Natomiast w świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, opolskim i podkarpackim jazdę mogą utrudnić mgły.

Zgodnie z prognozą przekazaną PAP przez GDDKiA we wtorek spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na południowych krańcach kraju.

Na północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu. Na wschodzie gdzieniegdzie słabe opady śniegu lub mżawki, lokalnie możliwa mżawka marznąca, powodująca gołoledź.

Przed południem i ponownie wieczorem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, głównie na wschodzie, południu i w centrum kraju. Temperatura maksymalna od 0°C na północnym wschodzie i miejscami na południu do 3°C, 4°C w centrum i 7°C na południowym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na północy, południowym zachodzie i w górach porywisty, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Beskidach porywy wiatru do 60 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI