Słoneczny wtorek prawie w całym kraju

Autor: PAP 12 kwietnia 2022 10:34

Słoneczny wtorek prawie w całym kraju We wtorek pogoda znacznie się poprawi i po pochmurnych dniach zacznie dominować słońce / fot. shutterstock

We wtorek pogoda znacznie się poprawi i po pochmurnych dniach zacznie dominować słońce - powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą ponad 10 st. C.

Słońce pojawi się na przeważającym obszarze kraju, jedynie w rejonie Podkarpacia możliwe są przelotne słabe opady deszczu. "W pierwszej połowie dnia na południowym wschodzie mogą występować przelotne opady deszczu, a w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, ale będą one zanikać w miarę upływu dnia" - przekazał synoptyk.

Walka z parchem jabłoni - zabiegi zapobiegawcze miedzą

Temperatura maksymalna w najcieplejszym momencie dnia wyniesie ponad 10 st. C. "Na wschodzie kraju termometry pokażą 9 st. C, w centrum 10 st. C, do 15 st. C na zachodzie Polski" - dodał.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie północno-zachodni, a na zachodzie południowo-wschodni.

"Kolejne dni będą jeszcze ładniejsze i cieplejsze, nawet do 20 st. C na zachodzie Polski. Niestety od weekendu wróci do nas ponownie chłodniejsze powietrze. Na stałą tendencję ocieplenia na ten moment nie ma co liczyć" - podsumował Jakub Gawron.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI