W piątek na północy i północnym zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane oraz duże i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, z przewagą śniegu. W południowo-wschodniej części kraju opady deszczu okresami o umiarkowanym natężeniu i tam prognozowana jest suma opadów do 15 mm.

Ostrzeżenia meteorologiczne 

W południowo-wschodniej połowie kraju przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 7 cm. IMGW wydała już ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące tych opadów także w centrum kraju i na południowym zachodzie. Na Przedgórzu Sudeckim ma spaść w piątek 10 cm śniegu, a w Tatrach 12 cm.

Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na południu, około zera stopni w centrum kraju do 8 stopni na północnym zachodzie.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 75 km/h. W górach porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Śnieg z deszczem 

W nocy ciągle zachmurzenie duże. Na Podkarpaciu początkowo deszcz i deszcz ze śniegiem, który zmieni się w śnieg. Spadnie tam 7 cm śniegu. W Sudetach, w woj. małopolskim i świętokrzyskim pokrywa śnieżna zwiększy się o 10 cm.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 4 stopni na północnym wschodzie, minus 2 stopnie w centrum do 2 stopni nad morzem.

Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny w porywach do 75 km/h, wiatr północno-wschodni. Lokalnie możliwe zawieje śnieżne, może być ślisko.