Burze z gradem w woj. warmińsko-mazurskim

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem obowiązuje w środę od południa do godz. 20.00 w powiatach w braniewskim, iławskim, nowomiejskim, ostródzkim, elbląskim i w Elblągu.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad" - podał IMGW.

IMGW przedłużył do soboty ważność ostrzeżenia drugiego stopnia o upałach dla powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, ostródzkiego, elbląskiego, olsztyńskiego, Elbląga i Olsztyna.

Dla pozostałych dziewięciu powiatów regionu, tj. ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego, szczycieńskiego i węgorzewskiego alert drugiego stopnia przed upałami obowiązuje do niedzieli.

Synoptycy przewidują, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 33 st. C., a temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 st. C.

Burze z gradem w Lubelskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w środę w południowej części województwa lubelskiego.

Alert obowiązuje w środę od godz. 12 do 22.30 dla powiatów kraśnickiego, janowskiego, biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego i Zamościa.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć umiarkowane i silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad" - poinformował IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk określono na 80 proc.