×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rolnik z Agrounii uniewinniony od zarzutu zniesławienia parlamentarzystów PiS

Autor: PAP 10 grudnia 2021 16:41

Rolnik z Agrounii uniewinniony od zarzutu zniesławienia parlamentarzystów PiS Rolnik z Agrounii uniewinniony od zarzutu zniesławienia parlamentarzystów PiS/ fot. pixabay

Sąd rejonowy w Ostródzie (warmińsko-mazurskie) uniewinnił w piątek rolnika z Agrounii od zarzutu zniesławienia posła PiS i senatora tej partii podczas protestów rolniczych. Zniesławienie to miało polegać na wywieszeniu na płotach parlamentarzystów banerów z napisem "Tu mieszka zdrajca polskiej wsi".

Sąd ogłosił wyrok publicznie ale jego uzasadnienie nie było jawne, ponieważ sprawy z art. 212 kodeksu karnego toczą się z mocy prawa z wyłączeniem jawności.

"Uważam to rozstrzygnięcie za słuszne i prawidłowe" - powiedział PAP pełnomocnik rolnika mecenas Tomasz Gabryelczyk.

Rolnik z Agrounii uniewinniony 

Lokalny lider Agrounii, rolnik spod Olsztyna w październiku 2020 roku, kiedy rolnicy w całym kraju protestowali przeciwko tzw. "Piątce Kaczyńskiego" wysypał obornik przed domami posła PiS Zbigniewa Babalskiego i senator PiS Bogusławy Orzechowskiej (oboje z Ostródy - PAP). Za ten czyn rolnik został ukarany mandatami - po 500 zł za jedną posesję. Obie kary zapłacił.

Po kilku tygodniach od zdarzenia okazało się, że organy ścigania uznały, że banery wywieszone wówczas na płotach parlamentarzystów z napisem "Tu mieszka zdrajca polskiej wsi", zniesławiają parlamentarzystów. Rolnik został oskarżony, a sprawa trafiła do sądu w Ostródzie. Proces ruszył w sierpniu. Po wyjściu z pierwszej rozprawy lokalny lider Agrounii powiedział PAP, że nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

W piątek ani oskarżony rolnik, ani parlamentarzyści PiS nie pojawili się w sądzie.

Wyrok nie jest prawomocny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI