Rekordowo wysokie ceny gazu w Europie!

Autor: PAP 07 marca 2022 11:21

Rekordowo wysokie ceny gazu w Europie! Gaz mocno drożeje/ fot. shutterstock

W poniedziałek gaz w Europie drożeje; w Holandii ceny kontraktów wzrosły o 17 proc., do 225 euro za MWh.

Gaz w Europie mocno drożeje. Kontrakty na gaz w Holandii podskoczyły o 17 proc., do 225 euro za MWh - wynika z poniedziałkowych danych agencji Bloomberg.

Gaz w Europie rekordowo drogi

Drożeje także ropa naftowa. Ropa na giełdzie w Nowym Jorku podskoczyła o ponad 8,7 proc., do 125,76 dolarów za baryłkę. Ropa ICE kosztowała 129,45 dolarów za baryłkę, po wzroście o 9,6 proc.

Panika na rynkach paliw. Cena ropy drastycznie rośnie

Jak poinformował w niedzielę sekretarz stanu USA Antony Blinken, razem z sojusznikami prowadzone są "bardzo aktywne dyskusje" na temat możliwości wprowadzenia zakazu importu ropy naftowej i gazu ziemnego z Rosji.

"Rozmawiamy obecnie z europejskimi partnerami i sojusznikami na temat skoordynowanego przyjrzenia się możliwości wprowadzenia zakazu importu rosyjskiej ropy naftowej. Musimy jednocześnie zadbać o to, by na światowym rynku pozostała odpowiednia ilość tego surowca" - wskazał Blinken.

Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami unikały dotąd wprowadzania sankcji dotykających kluczowego dla rosyjskiej gospodarki sektora surowców energetycznych w obawie przed konsekwencjami, jakie dla państw zachodnich mógłby mieć ten krok. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI