Rekordowa papryka ważyła ponad pół kilograma

Autor: www.sadyogrody.pl / hortidaily.com 12 kwietnia 2021 16:11

Rekordowa papryka ważyła ponad pół kilograma Papryka ważyła ponad pół kilograma; fot. unsplash.com

Podczas sortowania papryki w pakowalni w Arava w Izraelu znaleziono ogromną paprykę o wadze 0,555 kg.

Shoham Ben-Ezuz, kierownik pakowalni mówi, że w sortuje tutaj 40 ton papryki dziennie, pochodzącej z siedmiu gospodarstw. Podczas sortowania używa się specjalnego skomputeryzowanego przenośnika, przygotowując przesyłki do Europy, Rosji i USA.

Shoham dodaje, że firma ściśle przestrzega standardów unijnych. - Nasz komputer zaalarmował, że jedna papryka ma nieprawidłową wagę i rozmiar, więc nie może nawet przejść przez system sortowania. Natychmiast to sprawdziliśmy i ponownie zważyliśmy. Zaskoczyła nas jego waga: ponad pół kilograma! To musi być rekord Guinnessa - mówi.

Przeciętna papryka waży około 250 gramów. Największa wcześniej zważona papryka została znaleziona w 2013 roku w Ein Yahav w Izraelu, ważyła pół kilograma. 

Papryki z regionu Arava są uważane za najwyższej jakości ze względu na optymalne warunki klimatyczne, w których są uprawiane. Warzywa są uprawiane w szklarniach, domkach z siatki lub w tunelach. Woda do nawadniania pochodzi z lokalnej pompy i ma stosunkowo wysoki poziom zasolenia, co wpływa na jakość i smak warzyw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI