×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

PSP: prawie 600 interwencji w związku z burzami i silnym wiatrem

Autor: PAP 26 sierpnia 2020 16:05

PSP: prawie 600 interwencji w związku z burzami i silnym wiatrem Do godziny 15 w środę Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju prawie 600 interwencji/ fot. shutterstock.com

Do godziny 15 w środę Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju prawie 600 interwencji, w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych - przekazał w środę PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Rzecznik komendanta głównego PSP poinformował PAP, że strażacy w całym kraju w środę do godziny 15 odnotowali 585 interwencji w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych. "Najwięcej w woj. łódzkim (209), woj. wielkopolskim (124) i woj. dolnośląskim (93)" - powiedział Batorski.

Wskazał, że najwięcej interwencji dotyczy usuwanie wiatrołomów oraz udrażniania przepustów na drogach oraz udrażniania szlaków komunikacyjnych. "Na tę chwilę nie mamy osób poszkodowanych w tych zdarzeniach" - podkreślił.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami i silnym wiatrem w woj.: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI