PSP: 378 interwencji wz. z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczuPAP - 12 maja 2020 09:20


Silny wiatr i intensywne opady deszczu sprawiły, że strażacy wyjeżdżali do tych zdarzeń 378 razy. Usuwali powalone drzewa, nadłamane konary, a także wypompowywali wodę – poinformował we wtorek rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak przekazała PSP, ostatnia doba to 1829 interwencji straży pożarnej, w tym 313 pożarów. Zginęły w nich 3 osoby, a 3 zostały ranne.

Strażacy interweniowali także w związku z warunkami pogodowymi. "Silny wiatr i intensywne opady deszczu sprawiły, że strażacy wyjeżdżali do tych zdarzeń 378 razy. Usuwali powalone drzewa, nadłamane konary, a także wypompowywali wodę" - podał st. kpt. Krzysztof Batorski.

Burze, które przechodziły w poniedziałek wieczorem m.in. nad regionem łódzkim spowodowały szkody w powiecie łaskim. Całkowicie zerwany został dach jednego z domów. Uszkodzenia odnotowano także na sześciu budynkach gospodarskich.

Do uszkodzeń doszło także w powiecie sieradzkim. Wichura zerwała tam 20 metrów kwadratowych papy z budynku gospodarczego w Emilianowie. Podczas nawałnicy zerwana została jedna linia średniego napięcia w sieradzkim rejonie energetycznym.

Z kolei w woj. dolnośląskim z uwagi na intensywne opady deszczu tymczasowo nieprzejezdna była droga krajowa nr 35 między Wrocławiem a Tyńcem Małym. Na miejscu pracowały służby drogowe, policja i straż pożarna.