PSL organizuje szereg spotkań z rolnikami

Autor: PAP 30 marca 2022 10:09

PSL organizuje szereg spotkań z rolnikami PSL organizuje spotkania z rolnikami/ fot. shutterstock

W niedzielę podczas spotkań w około 100 miejscowościach w Polsce będziemy rozmawiali i debatowali z rolnikami o najważniejszych zagrożeniach, wyzwaniach i problemach w rolnictwie, związanych z bezpieczeństwem żywności i bezpieczeństwem energetycznym - poinformował PAP poseł Stefan Krajewski (PSL).

Krajewski podkreślił w rozmowie z PAP, że politycy i działacze PSL organizują tzw. zieloną niedzielę, czyli szereg spotkań z rolnikami w całej Polsce. "Spotkamy się z rolnikami w około 100 miejscowościach we wszystkich województwach w Polsce" - podkreślił poseł PSL.

PSL organizuje zieloną niedzielę

Jak zaznaczył, tematem spotkań będą najważniejsze zagrożenia, wyzwania i problemy w rolnictwie, związane z bezpieczeństwem żywności, czy bezpieczeństwem energetycznym. "Poruszymy kwestie pogodowe, środowiskowe, przedstawimy nasze propozycje i wysłuchamy oczekiwań rolników" - podkreślił poseł PSL.

Według niego, w obliczu wojny na Ukrainie ważne jest podjęcie takich tematów, w tym przede wszystkim tematu związanego z bezpieczeństwem żywnościowym w naszym kraju.

Na pytanie, czy w tych spotkaniach będzie brał też udział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Krajewski powiedział, że tak. "Prezes spotka się z rolnikami w województwie podlaskim" - poinformował. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI