Przymrozki - gdzie wystąpią? 

W nocy z wtorku na środę będzie pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. "Tylko na krańcach południowo-zachodnich wieczorem nadal utrzymają się lokalne opady deszczu, które w miarę upływu nocy będą zanikać" - przekazała synoptyk.

Noc będzie chłodna. Termometry pokażą od -4 st. C na Suwalszczyźnie, 1 st. C w centrum kraju do 7 st. C na Dolnym Śląsku. W całym kraju wystąpią przygruntowe przymrozki. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północy oraz wschodu.

Przeczytaj artykuł o przygotowaniach sadowników do walki z przymrozkami: Przymrozki 2022: Sadownicy przygotowują się do ochrony sadów

Środowy poranek upłynie pod znakiem słonecznej aury. Temperatura zacznie rosnąć. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą do 16 st. C na wschodzie i do 20 st. C na zachodzie.

Alerty o przymrozkach w całym kraju postawiły producentów w stan gotowości i przygotowania do walki z mrozem. Sadownicy uruchamiają instalacje przeciwprzymrozkowe, plantatorzy malin i truskawek okrywają plantacje w obawie o utratę plonów.