×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przybywa kradzieży paliwa z maszyn rolniczych

Autor: policja.gov 04 grudnia 2022 18:09

Przybywa kradzieży paliwa z maszyn rolniczych Przybywa kradzieży paliwa z maszyn rolniczych/ fot.shutterstock.com

Paliwo rolnicze staje się cennym łupem dla złodziei. W Piszu doszło do kolejnego zatrzymania podejrzanego dopuszczającego się tego przestępstwa.

W listopadzie miała miejsce kradzież paliwa z ciągników rolniczych stojących na prywatnej posesji. Sprawcą okazał się 22 letni sąsiad pokrzywdzonego, którego złapała policja w Piszu. Zobacz:Kradł paliwo z ciągników sąsiada

Jednak nie była to jedyna kradzież jaka została wtedy dokonana. W listopadzie br. Policjanci z Pisza otrzymali kilka zgłoszeń od mieszkańców gminy dotyczących kradzieży paliwa z maszyn rolniczych i budowlanych. Jednemu z pokrzywdzonych skradziony też został agregat prądotwórczy. Pracując nad wyjaśnieniem tych spraw piscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę tych przestępstw. To 28-letni mieszkaniec piskiej gminy dobrze znany policjantom z wcześniejszych kradzieży. Niezbitym dowodem był odcisk buta pozostawiony przez sprawcę na miejscu zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po zebraniu materiału dowodowego usłyszał cztery zarzuty. Trzy z nich dotyczyły popełnienia przestępstw kradzieży z włamaniem do pojazdów rolniczych i budowlanych, z których ukradł łącznie 420 litrów oleju napędowego. Czwarty zarzut odnosił się do kradzieży agregatu prądotwórczego wartości 5000 zł.

Pomimo aresztu ponownie ukradł paliwo

Po opuszczeniu policyjnego aresztu, nocą, 28-latek dokonał kolejnych kradzieży. Tym razem ukradł prostownik rozruchowy i 140 litrów oleju napędowego z ciągnika rolniczego oraz z samochodu ciężarowego, zaparkowanych na prywatnej posesji w jednej z miejscowości na terenie piskiej gminy. Po otrzymaniu zgłoszenia o tej kradzieży policjanci zauważyli na ulicach Pisza samochód podobny to tego, jakim jeździ 28-latek. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca tego auta widząc włączone sygnały świetle i dźwiękowe w radiowozie zlekceważył je. Natychmiast przyspieszył i zaczął uciekać. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Ostatecznie porzucił samochód i uciekł pieszo. Kilka godzin później został zatrzymany w miejscu zamieszkania. 28-latek wrócił do domu i schował się przed policjantami pod łóżkiem. Zdradziły go wystające stopy.

Kolejny raz trafił do policyjnego aresztu. Tym razem usłyszał zarzut kradzieży i zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Przyznał się do obu zarzucanych mu czynów. Powiedział policjantom, że nie zatrzymał się widząc radiowóz, bo nie ma uprawnień do kierowania, a w bagażniku miał trzy bańki ze skradzionym paliwem, więc bał się konsekwencji, których teraz nie uniknie.

Za popełnienie tych przestępstw 28-latkowi grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności, gdyż dopuścił się ich w okresie tzw. „recydywy”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI